Ne paslaptis, kad aktyviai sportuojantys žmonės gausiau prakaituoja – tai yra reakcija į pakilusią kūno temperatūrą, kai organizmui būtina atsivėsinti ir pačiam išvengti perkaitimo. Prakaitavimas turi teigiamą poveikį, nes padeda pasišalinti iš kūno toksinams. Beje, kai kurie mano, kad su prakaitu netenka riebalų pertekliaus, bet tai, deja, nėra tiesa – daugiausia, ko netenkame prakaituodami, yra vanduo, o jis, skirtingai nei riebalai, yra būtina normalaus organizmo funkcionavimo sąlyga.
Atsakingi treneriai pradedančius sportuoti visada perspėja apie mitybos svarbą. Jie atkreipia dėmesį, jog tikrai nepakaks to, ką ir kaip valgėme iki pradėdami treniruotis bei pataria, kokie maisto produktai padeda greičiausiai atstatyti fizinės veiklos metu išeikvotą energiją.
Vitaminai – tai organiniai junginiai, kuriuos sintetina tiek augalai, tiek ir gyvūnai. Patekę į žmogaus organizmą jie paprastai suskaidomi ir įsisavinami. Nors kai kurie vitaminai sintetinami laboratorijose, tačiau tyrimai rodo, kad geriausiai įsisavinami natūraliai gamtoje randami junginiai. Dalis jų tirpsta vandenyje ir organizmas juos gali kaupti arba lengvai pašalinti jų perteklių – tai pirmiausia vitaminas C ir įvairūs B grupės vitaminai. Riebaluose tirpstančių vitaminų grupėje rasime daugeliui žinomus vitaminus A ir D, o taip pat E ir K. Pastarieji turi savybę atsargų pavidalu kauptis riebaliniuose audiniuose ir kepenyse, kad prireikus galėtų būti panaudoti.
Vieni svarbiausių maisto papildai sportuojantiems yra mineralai. Dalis jų priskiriama makromineralams, likusieji – mikromineralams. Pagrindiniai papildai sportui pirmųjų grupėje yra kalcis, magnis, fosforas, natrio chloridas, kalis, siera. Mikromineralų grupei priklauso geležis, manganas, varis, cinkas, jodas, fluoras, selenas. Jie irgi yra labai reikalingi maisto papildai sportui.