fbpx

Nervų sistema, sudaryta iš neuronų, reguliuoja ir įvairiomis kryptimis perduoda signalus visame mūsų organizme. Ji padeda mums suprasti, kas vyksta tiek mūsų viduje, tiek išorėje ir į tai reaguoti.

 

Per didelis išorinių ir vidinių dirgiklių kiekis alina nervų sistemą, o prie to prisideda žalingi įpročiai, netinkama mityba. Gali nutikti taip, kad pradėsime tarytum nei iš šio, nei iš to jausti skausmus širdies plote, sutriks virškinimo sistema, ims skaudėti galvą, vis greičiau pavargsime, nuolat jausimės prastos nuotaikos, nebedžiugins tai, ką mėgome ir džiaugėmės anksčiau.

 

Jei patiriate panašius simptomus, jums reikėtų susirūpinti savo nervų sistema. Tačiau tai nereiškia, kad ką nors pakeisti bus ypač sunku. Gali būti, kad didžiąją dalį tokių problemų padėtų išspręsti ne psichoterapeutas, o paprasčiausi vitaminai nervų sistemai.

 

Kodėl žmogaus nervams reikalingi vitaminai? Neuronai yra ląstelės, nors ir specifinės, tad joms, kaip ir kitoms mūsų kūno ląstelėms, reikia maisto. Bėda ta, kad tai, kuo daugelis esame įpratę maitintis kasdien, ne visada užtikrina nervų sistemai reikalingą maistinių medžiagų kiekį. Tad vitaminai nervų sistemai reikalingi kaip ir bet kuriam kitam mūsų kūno organui ar sistemai, o nervų sistemos stiprinimas ne mažiau svarbus nei pagalba širdžiai ar skrandžiui.

 

Nervų sistemos stiprinimas – tai veiksmai ir priemonės, kuriais siekiame aprūpinti šią sistemą atitinkamomis būtinomis maistinėmis medžiagomis. Tai padėtų subalansuota mityba, tinkamas darbo ir poilsio režimas, pakankama miego trukmė, fizinė veikla gryname ore, o taip pat ir maisto papildai nervų sistemai.