fbpx

Kartais, bėgant nuo jau prasidėjusių raumenų ar sąnarių skausmų, panašių iššūkių gali pasirodyti per daug. Vis dėlto turbūt teks ir mankštintis, ir pasikonsultuoti su kineziterapeutu. Kita vertus, dar neišryškėjus negalavimams arba pradėjus gydymo kursą pagelbėtų maisto papildai – vitaminai kaulams, vitaminai raumenims arba papildai sąnarių sveikatai palaikyti.

 

Papildai ar vitaminai kaulams ir sąnariams, žinoma, nepakeis maisto produktų. Juos vartodami vis tiek turėtumėte valgyti daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Ypač aktualu rinktis tokius, kuriuose yra nemažai vitaminų A, C, E. Pastarieji išsiskiria antioksidaciniu poveikiu. Sąnariams svarbūs yra cinkas ir selenas, nesočiosios riebalų rūgštys omega-3, gliukozaminas, chondroitinas, kolagenas.

 

Sveikatą palaiko judėjimas, tačiau dideli fiziniai krūviai gali būti raumenų skausmo priežastis. Tad intensyviai besitreniruojantiems ar užgriuvus pavasario darbams sode gali pagelbėti vitaminai raumenims. Dažniausiai tai visas subalansuotas papildų kompleksas, teikiantis raumenims reikalingas maistines medžiagas ar ir padedantis jas įsisavinti.