ES valstybėse pagal bendrą šiose šalyse galiojančią direktyvą maisto papildai įvardijami kaip įprastam racionui papildyti skirti maisto produktai. Kiekviename jų yra koncentruotų maistinių medžiagų rinkinys, kartais dar papildytas kitomis medžiagomis.
Nedaug kas žino, kad maisto papildų istorijos ištakos siekia Antrojo pasaulinio karo laikus, iškilus poreikiui efektyviai palaikyti karių sveikatą. Šiandien, sparčių gyvenimo tempų, perdirbto ir toli iki vartotojo keliaujančio maisto vartojimo laikais maisto papildų poreikis yra ne mažesnis nei anuomet kariaujantiems fronte.
Maistinės medžiagos, kurios yra svarbiausioji maisto papildų dalis yra vitaminai ir mineralinės medžiagos. Patys maisto papildai klasifikuojami ir pagal tai, kokiu būdu jie yra pagaminti. Vieni jų yra natūralūs maisto papildai, kiti – sintetiniai maisto papildai.
Dažnai laikomasi kraštutinės nuomonės, kad visi maisto papildai yra „chemija“, net jei ant jų etiketės yra parašyta, kad tai – natūralūs maisto papildai. Vis dėlto tiesa ta, kad iš morkos ar kito augalo ekstrahuoti vitaminai ir mineralinės medžiagos yra kur kas veiksmingesni nei tai, kas susintetinama pagal cheminę formulę. Šia savybe natūralūs maisto papildai pirmiausia ir skiriasi nuo sintetinių.
Yra dar viena maisto papildų grupė, kurių kilmė gali atrodyti paslaptinga. Tai – liposominiai papildai. Jie vis labiau populiarėja, nes dėl unikalios jų technologijos organizmas juos įsisavina ypač gerai.
Liposominiai papildai – tai toks produktas, kurio sudėtyje yra mikroskopinių riebalų dalelių, arba fosfolipidų, kurie apsaugo papilduose esančias veikliąsias medžiagas iki to laiko, kol jos pasieks atitinkamas ląsteles. Todėl liposominių papildų vartojimas gali būti puikus pasirinkimas geresniam efektui pasiekti, norint palaikyti ar atstatyti organizmo gyvybines jėgas.”